Uncategorized

Národní ženská historie Měsíc: Betsey Johnson

Share

tweet

Kolík

Reddit

Kapsa

V historii amerického módy tam byly četné fascinující, vlivné, talentované ženy, které inovovaly a zároveň vyrábět fantastické módy. přímo zde na rozpočtový plán Fashionista bychom chtěli vyzdvihnout jen několik z nich národních žen historii měsíc. Máme za sebou dlouhou cestu, baby!

Toto publikování může zahrnovat affiliate odkazy. Podívejte se na naše zásady ochrany osobních údajů.

Jedna taková dáma je Betsey Johnson.

Žena týdne: Betsey Johnson

Betsey Johnson se narodil i vyrostl v Wethersfield, Connecticut, byl vášnivý dvě věci, které by jí v konečném důsledku vést k její ikonické kariéry: kreslení, stejně jako tanec. Bylo to v její hodiny tance, stejně jako později, cheerleading, že Betsey broušeny na své úrokové sazby v kostýmu stylu, stejně jako kreslení tanečních souborů. jakýkoliv typ fanouška Betsey se mohou okamžitě vidět spojení mezi svým kořenům v tanci kostýmů, stejně jako její módní návrhy dnes.

Po absolvování Syracruse univerzitní vyznamenáním, paní Johnsonová sbíral její úplně první opravdový úspěch v módním průmyslu: vítězství v prestižní hosty soutěž v časopise Mademoiselle Editor, stejně jako pak dále pracuje její úspěch vysláním úkol s uměleckém oddělení časopisu. pouhý rok později, ona pracovala pro výbava, nový York oděvy butiku. tady je 1967 outfit navrhl paní Johnson za vymoženost

Rychle vystupovat pro ni využití jasné barvy, nízké pasu, křupky, stejně jako v Londýně inspirovaný Avante gaurde materiály, jako jsou sprchové obložení, jakož i pruhovaném vlna starých Yankee uniforem, Betsey Johnson ji uzavře úplně první místo v historii módy jako původce ze ‚Youthquake‘ pohyb, pohybem v umění, módy, stejně jako kultury, které uváděl energii, stejně jako tváře mladých lidí, jakož i součástí Andyho Warhola Edie Sedgwick, stejně jako i Twiggy. To byl hlavní kulturní posun směrem k uznání měnovou sílu mládí, a to jak v oblasti vývoje, stejně jako spotřeba.

Youthquake ovlivňuje módu dnes, jak je vidět v 2011 sbírce Prada:

Do roku 1971 se Betsey Johnson se přesunul do Alley kočičí, stejně jako získal Coty módních kritiků ocenění ve věku 27 let a stal se tak nejmladším designer, aby tak učinily. Po uplynutí této doby inovační energie, Johnson designy stagnovala jako kulturní vítr posunul, stejně jako byla nucena děti styl, stejně jako těhotenské oblečení po Alley kočkovité šel ven obchodu. I když se v jejích slovech cítila, bylo to ‚celé‚, pořád se navrhování, jakož i součástí módního průmyslu, který je schopen skončil být vědom, stejně jako zahrnuty při pohybu Punk otevřel dveře k jejich obnově. Paní Johnson spolupracuje s Chantal Bacon otevřít dveře štítku Betsey Johnson v dobře známém SoHo komunity na Manhattanu. Tato pracovní morálka stejně jako neúprosná vytrvalost tváří v tvář zjevné selhání je životně důležité funkce v úspěch, něco, co jsme viděli minulý týden profilu Diane Von Furstenburg.

Early Betsey Johnson Label

Štítek vzlétl i tak dobře známé i nechvalně známý začal být viděn na sobě BJ návrhy, objednávky nakupené v. Na jednom místě, štítek přecenili poptávku po šatech opotřebovaný Madonna, stejně jako více než produkoval, prakticky ztrácí podnikání v tomto procesu. Jako Betsey vzpomíná: „V jednom nízkým bodem jsme otevřeli svou podkroví, stejně jako dát všechny své sklizně k prodeji. Trvá tři měsíce, aby se po dobu jednoho měsíce špatného obchodu. Jdete s vzestupy i pády, ale nikdy skutečně jsou sázka na jistotu.“ (WWD, 2001)

V roce 1999 Rada módních návrhářů Ameriky jí udělil jeho prestižní Timeless dovednost Award, stejně jako v roce 2009, Johnson získal národní Arts Club Medal of Honor za celoživotní úspěch v módě.

Betsey je známá pro její nadšení, tučné oděvy ve stylu, stejně jako její vlastní rukopis. Dělá hvězdu i rozdělí na konci každého Betsey Johnson módní přehlídce.

Paní Johnson nadále vytváří mladistvý, relevantní, zajímavé oblečení.

Po potírání povolání, jakož i osobních bitev (rakovina prsu, tři rozvodů) se těší její těžce vydělané dnes život, plný módy, stejně jako náročné práce, její podřízené Lulu, stejně jako dvě vnučky.

Prosím, opusťte toto pole Prázdný rozpočtový plán Fashionista ve složce Doručená pošta!
E-mailem *

Zkontrolujte složku Doručená pošta nebo spam, abyste ověřili své předplatné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *